Başlangıç > Teknoloji > Windows 7 İle Adres Çubuğu Artık Tablı

Windows 7 İle Adres Çubuğu Artık Tablı

Windows 7 ile gelen yeni bir özellikte Adres Çubuğunun Tablı olması. Yani windows 7 den önceki işletim sistemlerinde C:\Users\öğrenci\Links gibi görünürken windows 7 de adres çubuğu ilerletilmiş ve >ogrenci>Baglantılar gibi tıklanabilir seçenekler gelmiştir. Windows 7 de bizim işimizi gerçekten kolaylaştırmaya çok önem verilmiştir.


Windowsun diğer işletim sistemlerinde ekran alıntısı aracı yoktu. Birisi ekranın görüntüsünü almak istediği zaman printscreen tuşuna basıp painte yapıştırıp kaydediyordu. Fakat şu anda windows 7 ile ekran alıntısı aracı gelmiş ve istediğimiz alanı tek bir dokunuş ile görüntüsü alabiliyoruz.

  1. emre
    21 Ekim 2013, 20:49

    iğrenç bir özellik. xp ye kurban olayım. yeni laptopların bazılarına xp kurulamıyor artık. Bu nedenle mecburen evde w7 işte xp kullanıyorum. Bu özelliği iptal etmek için w7 de temel temaya döndüm ve kurtuldum. w7 seni yapan mühendislerin maaşına yazık.

  2. 30 Ekim 2013, 18:04

    Neden öyle diyosun ki, W7 iyidir. Özelliği kullanabilmek önemli olan. Bu özellik sadece işini kolaylaştırır 🙂 Ayrıca her bilgisayara windows 7 yükleyebilirsin driverları bulduktan sonra BIOS ayarlarından SCSI özelliğini açarsan kurulum yapabilirsin 🙂

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: